Головна

Нд, 20.10.2019, 19:49


Меню сайта

Гість

Група: Гості

Шановний гість сайту, зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Логін:
Пароль:Розділи новин
Новини освіти [29]
Шкільні новини [631]

Календар новин
«  Жовтень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Рекомендуємо

Наше опитування

каталог сайтів

Головна » 2008 » Жовтень » 24 » Відзначення 45-річного ювілею у Володарській школі № 2
Відзначення 45-річного ювілею у Володарській школі № 2
22:50
На справжнє свято перетворилося і відзначення 45-річного ювілею у Володарській школі № 2, котра гостинно відчинила двері для всіх, хто прийшов сюди цього дня, і вже не школярем, а маючи іноді й поважний вік і ставши лікарем чи педагогом, водієм чи робітником. Особливої піднесеності додають пісні шкільної тематики, що лунають тут та фотографії на стендах різних років. І не прохано напливають спогади… спогади.
…Осінь 1963 року. Веселим водограєм із золотавого листя і сонячних променів жовтень вітав новоселів: відчинила двері нова середня школа, в яку з радістю нові світлі класи переселилися школярі із старих господарських будівель панської садиби.. Будівельники поспішали вчасно завершити роботу. Їм допомагали вчителі, батьки, учні майже всі жителі селища. І ось довгоочікувана мить: символічний ключ від школи одержує директор А.А.Романюк. З того часу пролетіло 45 років. Проміжок великий і малий. Приходили різні керівники, які в творення навчального процесу вносили разом із висококваліфікованим колективом багато нового, ефективного, дбали про зміцнення матеріально-технічної бази, словом, доклали максимум сил і терпіння, аби учні, що виходили із стін райцентрівської школи №2 мали високий рівень знань і залишили добру пам’ять про навчальний заклад. Про що засвідчують і окремі нариси з історії про Володарську школу № 2.
…Вересень 1973 року. У школі навчається 212 учнів, працює 6 груп продовженого дня, учні відвідують 10 різнопрофільних гуртків. Особливо відзначається хоровий гурток під керівництвом вчителя місцевої школи М.Д.Буянівського (хор учнів зайняв 1 місце на районному огляді художньої самодіяльності). У школі введено кабінетну систему, постійно поповнюється матеріально-технічна база: придбано 4 телевізори, кіноустановку, демонстраційні столи та стінки, переобладнано хімічний кабінет. За результатами огляду-конкурсу кабінетів кращими визнано кабінет української мови та літератури (зав.кабінетом Г.А.Дмитрук), кабінет іноземної мови (зав.кабінетом А.М.Кондратюк). Високих результатів у педагогічній діяльності досягають й інші вчителі: Р.Г.Біскупська, В.І.Параца, Г.М.Ясніцька, О.Ф.Нечай. Їх вихованці зараховані в районну команду для участі в обласних олімпіадах.
У 1983-1987 роках школою керує П.Ф.Аврамчук. В цей період особливо плідно працює плеяда працівників початкових класів: О.П.Портянко,А .Г.Безсмертна, Г.М.Білоцерківська, Л.В.Змієвець. Школа стає базовою для проведення районних методичних об’єднань та семінарів для вчителів початківців. Учителі працюють над створенням методичних посібників, брошур, виготовляють унаочнення та роздатковий матеріл. Портянкко О.П. – першій в школі присвоєно звання “вчитель-методист”,Змієвець Л.В. нагороджена медаллю “За трудовое отличие”, Білоцерківській Г.М. присвоєно звання “відмінник народної освіти”. Серед вчителів-предметників заслуговує на відзнаку робота вчителя історії Бурлаки О.І., вчителя математики Дуріцької Н.М. та вчителя української мови та літератури Луцюк Г.В. У школі пожвавлена позакласна робота з предметів, створено кімнату-музей хліба (Шляпська Н.А., Білоцерківська Г.М., Михайлівський Ю.М.), працює КІД “Факел” під керівництвом учителя іноземної мови Кондратюк А.М., ведеться пошукова робота по створенню залу бойової слави, діють загони тимурівців.
Багато уваги приділяється благоустрою території та приміщення: заасфальтовано подвір’я, приміщення школи обкладено облицювальною плиткою, перероблено центральний вхід. У 1987 році Аврамчук П.Ф. призначений завідуючим райвно, а директором призначено Смітюха А.П. Він займає цю посаду 3 роки. У 1988 році відкрито профільні класи з поглибленим вивченням математики і інформатики (вчитель Некраш Т.В.), обладнано при допомозі шефів комп’ютерний клас. Школа працює у 2 зміни. У 1995 році директором була призначена Білоцерківська Г.М. Колектив спрямовує свою діяльність на роботу з обдарованими учнями. Вперше в історії школи і району учні стають учасниками 1У етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із хімії та біології (Тимцунік А.,10 клас, вчитель Змієвський І.М., Кужель І.-10 клас, вчитель Кужель Т.М.), а в 2001 році Тимцунік Андрій стає призером республіканської олімпіади з хімії, отримавши диплом Ш ступеня.
У 2000-2002 навчальному році в школі налічується 583 учні, 26 класів, 5 груп продовженого дня, 45 вчителів. Школа може бути опорною з питань впровадження елементів розвиваючого навчання, розвитку зв’язного мовлення в початкових класах, методики викладання історії, математики, іноземної мови.
Зараз же у Володарській школі №2 навчається 387 учнів, працює 40 вчителів, серед котрих два “заслужені вчителі України” – У.В.Остапчук, вчитель математики та Л.Ф.Мокринська , вчитель фізичного виховання, 8 - “відмінників освіти”, 7 – “вчителів-методистів”, 9 – “старших вчителів” та 25 вчителів “вищої категорії”. Очолює колектив школи 4 роки поспіль директор О.М.Кайзер. Саме Ольга Миколаївна щиро привітала всіх гостей під час відзначення ювілею. До поздоровлень долучилися голови Володарської райдержадміністрації С.П.Вахній та районної ради Д.В.Ліщенко, колишній випускник Володарської школи №2, заступник селищного голови А.П. Ямкач, начальник відділу освіти райдержадміністрацій П.Ф.Аврамчук, колишній директор школи Г.М.Буханевич та вчитель-ветеран В.Ю.Багінська. Із душевними поздоровленнями зверталися і колишні випускники школи різних років. На свято завітали й представники з Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.
Окрім теплих, щирих слів було й багато подарунків і з них така
потрібна для кухні жарочна шафа, за що від усієї душі дякувало
керівництво школи.
Кажуть, учительська професія здебільшого жіноча, але як важливо, коли в школі є справжні чоловіки, які є взірцем мужності, краси і благородства. Школі поталанило на вчителя фізкультури М.Д.Буянівського. Окрім всього Микола Дмитрович пише чудову музику. У 2007 році в школі відбулася творча зустріч із поетесою Любов’ю Григорівною Завіщаною. Але зустріч вийшла творчою не тільки для школярів, М.Д.Буянівський став автором музики на слова пісень, створених Л.Г.Завіщаною. Всі присутні були зачаровані від їхнього романсу, який виконала солістка районного Будинку культури Наталя Борисова. А ще музичні твори були подаровані в цей час колишніми випускниками школи, аматорами сцени Валентиною Орел та Валерієм Сичовим і Андрієм Паначуком, нинішніми соловейками школи Дариною Лакотою, Владою Ятківською, Денисом Стороженком і Ярославом Короленком.

Звучить прощальний “Шкільний вальс” і дзвенить дзвінок.
- Дзвінок на святі продзвенів останній
Та не останній в школі ювілей.
Ми рідну Альма-матір привітали
І, славу їй в вінок вплітали
Із добрих справ шанованих людей
На сцену вивозиться торт із запаленими свічками, які згодом
гасяться.
- З днем народження, школо!
З днем народження, школо, -
дзвінко розноситься над залом.


Переглядів: 1448 | Автор: admin
Всего комментариев: 0
Пошук в новинах
Володарська ЗОШ №2 © 2019